Futsalowa Odra nie sprostała rywalowi z Polkowic

W 3. kolejce zmagań w grupie południowej I ligi nas zespół uległ Górnikowi Polkowice 3-6. Grupa około 100 widzów wychodziła z hali Gwardii zniesmaczona głównie decyzjami sędziowskimi.

To był mecz, w którym nie brakowało spornych sytuacji i fauli. Zdaniem opolskich zawodników i trenera Marcina Waniczka sędziowie nie widzieli przewinień rywali, a odgwizdywali tylko te zawodników Odry. Opolanie w pierwszej połowie szybko mieli na koncie pięć fauli, a każdy kolejny skutkował przedłużonym rzutem karnym. Dwa takie wykorzystał Kamil Nowakowski, a po drugim z nich trener Waniczek za krytykowanie decyzji sędziów został przez nich usunięty z ławki rezerwowych i wysłany na trybuny.

W drugiej połowie Odra wyrównała za sprawą bramek zdobytych przez Piotra Łopucha i Roberta Brzęczka. Kolejne trzy gole zdobyli jednak goście, a na bramkę Ukraińca Dmytro Kryworuszczaka odpowiedział Nowakowski, który zakończył mecz z czterema zdobytym golami.

Kolejny mecz Odra zagra w najbliższą sobotę na wyjeździe z Ekomem Nowiny. Za dwa tygodnie w 5. kolejce zagra natomiast u siebie z Gwiazdą Ruda Śląska.

Odra Opole – Górnik Pokowice 3-6 (0-2)

Bramki: 0-1 Nowakowski – 12., 0-2 Nowakowski – 15., 1-2 Łopuch – 26., 2-2 Brzęczek – 27., 2-3 Nowakowski – 31., 2-4 Biały – 32., 2-5 Surowiec – 33., 3-5 Kryworszczak – 37., 3-6 Nowakowski – 39.

Odra: Krzywicki – Łopuch, Brzęczek, T. Skoworonek, Osuchowski, Kryworuszczak, Karnatowski, Nesterów, Krok. Trener Marcin Waniczek.

Górnik: Wójtowicz – Jędrzejewski, Koryciński, Kaczmar, Biały, Nowakowski, Synowiec, Witek, Nowak, Szala. Trener Marcin Jeziorny.

info:Marcin Sagan - sportoweopole.pl