Futsalowa Odra nie sprostała liderowi I ligi

Nasz zespół prowadzony przez trenera Marcina Waniczka uległ u siebie GKS-owi Tychy 2-6.

Marcin Sagan

O ile jeszcze po pierwszej połowie można było mieć cień nadziei na dobry wynik, która został dodatkowo zwiększony w 25. min po kontaktowej bramce Ukraińca Dmytro Kryworuszczak na 2-3, tak po końcowym gwizdku żaden z około setki kibiców będących na trybunach nie mógł mieć żadnych wątpliwości, że goście z Tychów wygrali w pełni zasłużenie.

Prowadzili oni już od 6. min po bramce zdobytej przez Bartłomieja Sitkę. W 16. min na 2-0 dla GKS-u podwyższył Grzegorz Migdał. Po wznowieniu gry pół minuty później kontaktową bramkę strzelił Adam Krok. Jeszcze przed przerwą goście znów trafili do siatki za sprawą Tomasza Bernata. Kiedy w 25. min wspomniany Kryworuszczak zdobył drugiego gola dla Odry sprawa końcowego wyniku była otwarta. Większe doświadczenie przyjezdnych sprawiło, że wypunktowali oni nasz zespół. W krótkim odstępie czasu strzelili trzy bramki, a podobać się mogła ich gra z kontrataku.

W najbliższy weekend nie ma kolejki w I lidze. Za dwa tygodnie opolan czeka mecz derbowy. Tuż „za miedzą” w Komprachcicach zmierzą się z miejscowym Berlandem.

Odra Opole – GKS Tychy 2-6 (1-3)
Bramki: 0-1 Sitko – 6., 0-2 Migdał – 16., 1-2 Krok – 16., 1-3 Bernat – 19., 2-3 Kryworuszczak – 25., 2-4 Bernat – 31., 2-5 Matusz – 32., 2-6 Krzyżowski – 34.
Odra: Krzywicki (35. Konieczny) – T. Skowronek, Łopuch, Osuchowski, Tosik, Kryworuszczak, Karnatowski, Nesterów, Krok, Brzęczek. Trener Marcin Waniczek.
GKS: Borowski – Bernat, Biernat, Słonina, Sitko, Krzyżowski, Kołodziejczyk, Migdał, Matusz, Dudzik, Lisiński, Myszor. Trener Adam Lichota.

Na zdjęciu z piłką strzelec pierwszej bramki dla Odry – Adam Krok. Z prawej inny zawodnik naszej drużyny Stefan Karnatowski. Fot. Mariusz Matkowski.